Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Littles Pet Shop. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Littles Pet Shop. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 25 stycznia 2016

Prosimy o usunięcie Littles Pet Shop z dobranocek TVP ABC

Dziś postanowiłam spróbować coś zmienić. Może akurat się uda. Może damy znać, że coś nie jest tak jak być powinno. Może zaznaczymy, że nie wszyscy tolerują rzeczy płytkie. 








Jak już kiedyś pisałam Littles Pet Shop to wg mnie jedna z najbardziej głupich bajek, jakie było mi dane obejrzeć. Nie ukazuje żadnych wartości, nie przekazuje jakiejkolwiek pozytywnej treści. Szkoda, żeby nasze dzieci oglądały to codziennie wieczorem. Tak, oczywiście mogę wyłączyć wtedy telewizor, ale nie o to chodzi. TVP ABC kreuje się na "lepszą" telewizję dla dzieci i za taką ją uważałam. Trzymajmy więc fason i nie zaczynajmy upowszechniać kiczu. Pokazujmy dzieciom coś, na co nie szkoda czasu. A jedyny skutek tej bajki to strata czasu i niepotrzebne "promieniowanie" przed telewizorem... 

Zapraszam do wydarzenia wykreowanego na FB.

https://www.facebook.com/events/221922661488437/


sobota, 23 stycznia 2016

Littles Pet Shop

Mój starszy syn codziennie wieczorem ogląda dobranocki w telewizji TVP ABC. Między 19 a 20 telewizor należy do niego. Bajki bywają różne, z reguły jednak pozytywne, z jakimś morałem i nawet my, jako rodzice, z chęcią oglądamy je razem z synem. 

Niestety od jakiegoś czasu w pakiecie dobranockowym pojawiła się nowa pozycja - Littlest Pet Shop.


Masakra. Bajka bez jakiekolwiek sensu. Bajka, która nie uczy niczego. Bajka, która nie przekazuje dzieciom żadnych wartości. Jednym słowem bajka, tak po prostu, głupia. Niestety syn ogląda, bo to już taki rytuał, że te wieczorne bajki ogląda zawsze gdy tylko jesteśmy w domu. I nie chcę mu zabierać tej drobnej przyjemności.
Szkoda, że taki kanał jak TVP ABC, który wydaje mi się "mądrym" kanałem dla dzieci, zdecydował się na emisję czegoś takiego. Bardzo jestem ciekawa czym kierowano się podczas wyboru akurat tej bajki na dobranoc. 

Może ja mam złe mniemanie o tej bajce? Może ktoś jest w stanie wyjaśnić mi jej fenomen? Ja nie pojmuję. Te małe zwierzątka ani nie są mądre ani ładne ani nie wyróżniają się niczym godnym uwagi... 

Z niecierpliwością czekam na zmianę bajki - dobranocki. Gdybym tylko wiedziała kiedy to będzie to skreślałabym dni w kalendarzu.