Wydawnictwo - Olesiejuk
Ilość stron - 26
Rok wydania - 2007
Zbliża się (tak, tak wiem nadal mamy listopad) piękny czas okołoświąteczny. Nam dorosłym kojarzy on się jednoznacznie - choinka, kolędy, prezenty, Mikołaj, pierniczki, kolacja wigilijna. Zwyczaje świąteczne przekazali nam rodzice. Teraz my jako rodzice przekazujemy je naszym dzieciom. Pomóc nam w tym może ta oto książeczka.
Opowiada o przedświątecznych przygotowaniach - ubieraniu choinki, pieczeniu ciasteczek i ozdabianiu mieszkania.
Poruszona jest tematyka świętego Mikołaja i prezentów.
Jest także biblijna historia narodzin Jezusa. Znajdziemy również kolędy.
Książeczka pięknie ilustrowana. Obrazki są przyjemne, radosne i takie że aż się buzia uśmiecha. W bardzo prosty sposób opowiada o Bożym Narodzeniu oraz zwyczajach świątecznych. W ubiegłym roku (syn miał skończone dwa lata) był to hit i w okresie okołoświątecznym "czytaliśmy" ją codziennie po kilka razy. Wydaje mi się, że dużo pomogła Młodemu w zrozumieniu świąt. Przekazuje co to najważniejsze, podczas gdy my rodzice często chcemy powiedzieć zbyt wiele zamiast skupić się na najistotniejszym.


